Heating cable on reel for frost protection
Self-Regulating Heating Cable Anti-Freeze Indoor/Outdoor - HEATCOM
3.06€incl. tax·2.55€excl. tax
1.68€incl. tax·1.40€ excl. tax

Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 15h 39min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Heatcom |
| SKU | 2065528725 |
| EAN/GTIN | 5707359820314 |
| MPN | 40040215 |
| Category | Heating cable on reel for frost protection |
| Condition | New |
| Rated power | 15 W |
| Voltage | 230 V |
| Min. bending radius | 35 mm |
| Max. temperature | 65 °C |
| Min. temperature | -30 °C |
| Nominal dimensions | 8.0 x 5.0 mm |
| Certification | CE |
| Warranty | 3 years |
| Length tolerance | +/- 2% |
| Brand | Heatcom |
| Supplier reference | 40040215 |
| Model name | MICRO |
| EAN code | 5707359820314 |
| Product classification | HARDWARE |