Heating Cable for Underfloor Heating
FRICO Horatwin Heating Cable Crown 17W/m Concrete Screed
65.80€incl. tax·54.83€excl. tax
46.06€incl. tax·38.38€ excl. tax

Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 12h 21min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 9799552155 |
| MPN | CO17WP01 |
| Category | Heating Cable for Underfloor Heating |
| Condition | New |
| Linear Power | 17 W/m |
| Total Power | 150 W |
| Voltage | 230 V |
| Length | 8.8 m |
| Protection Index | IPX7 |
| Brand | Frico |
| Supplier Reference | CO17WP01 |
| Model | Horatwin |
| Origin | Spain |
| Product Classification | EQUIPMENT |