Heating Cable for Underfloor Heating
FRICO Horatwin Heating Cable Crown 17W/m Concrete Screed
247.80€incl. tax·206.50€excl. tax
173.46€incl. tax·144.55€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 14h 15min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 9065960005 |
| MPN | CO17WP21 |
| Category | Heating Cable for Underfloor Heating |
| Condition | New |
| Linear power | 17 W/m |
| Total power | 2,100 W |
| Supply voltage | 230 V |
| Length | 120 m |
| Protection rating | IPX7 |
| Brand | Frico |
| Supplier reference | CO17WP21 |
| Model | Horatwin |
| Origin | Spain |
| Product classification | EQUIPMENT |