Heating Cable for Underfloor Heating
FRICO Horatwin Heating Cable Crown 17W/m Concrete Screed
95.90€incl. tax·79.92€excl. tax
52.75€incl. tax·43.96€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 9h 47min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 4283644046 |
| MPN | CO17WP05 |
| Category | Heating Cable for Underfloor Heating |
| Condition | New |
| Linear power | 17 W/m |
| Total power | 500 W |
| Voltage | 230 V |
| Length | 27.7 m |
| Protection rating | IPX7 |
| Brand | Frico |
| Supplier reference | CO17WP05 |
| Model | Horatwin |
| Origin | Spain |
| Classification | Equipment |