Heating Cable for Underfloor Heating
FRICO Horatwin Heating Cable Crown 17W/m Concrete Screed
182.70€incl. tax·152.25€excl. tax
127.89€incl. tax·106.57€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 9h 30min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 9920936832 |
| MPN | CO17WP13 |
| Category | Heating Cable for Underfloor Heating |
| Condition | New |
| Linear Power | 17 W/m |
| Total Power | 1,300 W |
| Voltage | 230 V |
| Length | 73 m |
| Protection Rating | IPX7 |
| Brand | Frico |
| Supplier Reference | CO17WP13 |
| Model Name | Horatwin |
| Origin | Spain |
| Product Classification | EQUIPMENT |