Mirror heating film
Anti-fog heating film for mirror 80W 524x785 mm HEATCOM
73.43€incl. tax·61.19€excl. tax
55.07€incl. tax·45.89€ excl. tax

Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 15h 52min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Heatcom |
| SKU | 5600568447 |
| MPN | 51120405 |
| Category | Mirror heating film |
| Condition | New |
| Power supply | 230 V - 50 Hz |
| Power | 36 W |
| Dimensions | 400 x 450 mm |
| Thickness | 1 mm (8 mm once connected) |
| Thermal conductor | Heating film |
| Insulation | Class II - Double insulation |
| Outer coating | PVC |
| Max. cable temperature | 70 °C |
| Resistance tolerance | -5 % / +10 % |
| Certifications | CE, BEAB |
| Warranty | 3 years |
| Brand | Heatcom |
| Reference | 51120405 |
| Model | Mirror Heating Film |
| Origin | United Kingdom |