Mirror heating film
Anti-fog heating film for mirror 80W 524x785 mm HEATCOM
73.43€incl. tax·61.19€excl. tax
55.07€incl. tax·45.89€ excl. tax

Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 15h 52min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Heatcom |
| SKU | 6117550800 |
| MPN | 51120505 |
| Category | Mirror heating film |
| Condition | New |
| Voltage | 230 V - 50 Hz |
| Power | 50 W |
| Dimensions | 520 x 524 mm |
| Thickness | 1 mm (8 mm once connected) |
| Inner insulation sheath | N/A |
| Certification | CE, BEAB |
| Heat conductor | Heating film |
| Insulation | II, Double insulation |
| Outer sheath | PVC |
| Max. cable temperature | 70 °C |
| Warranty | 3 years |
| Resistance tolerance | -5% / +10% |
| Brand | Heatcom |
| Supplier reference | 51120505 |
| Model name | Mirror Heating Film |
| Product classification | HARDWARE |