Electric Fixed Infrared Heater
HELIOSA Black Evo 2500W Outdoor Infrared Heater - Radio Remote Control
626.25€incl. tax·521.87€excl. tax
438.38€incl. tax·365.32€ excl. tax


Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 8h 31min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Star Progetti |
| SKU | 1925298791 |
| EAN/GTIN | 8025947106389 |
| MPN | 110102 |
| Weight | 5.50 kg |
| Category | Electric Fixed Infrared Heater |
| Condition | New |
| Housing | Cast aluminum |
| Color | Black |
| Dimensions | 94.5 x 19.5 x 12 cm |
| Weight | 5.50 kg |
| Cable | 3 m with 2P+E plug |
| Brand | Star Progetti |
| Model | HELIOSA 99.3 (99/3S40BTW) |
| Supplier reference | 110102 |
| EAN code | 8025947106389 |
| Origin | Italy |