Adapter
ATEX Wall-Mounted Extractor Ø450 mm TCBT/4-450/H EX - S&P-UNELVENT
1202.79€incl. tax·1002.32€excl. tax
841.95€incl. tax·701.62€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 4h 02min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 8804549047 |
| EAN/GTIN | 8413893666918 |
| MPN | 023119 |
| Weight | 13.20 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Rotation speed | 1,415 rpm |
| Impeller diameter | Ø 355 mm |
| Maximum power consumption | 117 W |
| Power supply | 400 V - 4 poles |
| Maximum current | 230 V: 0.5 A / 400 V: 0.3 A |
| Noise level | 52 dB(A) |
| Maximum airflow | 2,470 m³/h |
| Weight | 13.2 kg |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Reference | 023119 |
| Model | TCBT |
| Country of manufacture | Spain |
| EAN code | 8413893666918 |
| Category | Equipment |