Adapter
ATEX Wall-Mounted Extractor Ø450 mm TCBT/4-450/H EX - S&P-UNELVENT
1202.79€incl. tax·1002.32€excl. tax
841.95€incl. tax·701.62€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 5h 36min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 7155387364 |
| EAN/GTIN | 8413893666864 |
| MPN | 023107 |
| Weight | 11.00 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Speed | 1,435 rpm |
| Diameter | Ø 315 mm |
| Maximum power consumption | 105 W |
| Power supply | 230 V - 2 poles |
| Maximum current | 0.6 A |
| Sound pressure level | 52 dB(A) |
| Maximum flow rate | 1,990 m³/h |
| Weight | 11 kg |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier reference | 023107 |
| Model name | TCBB |
| Origin | Spain |
| EAN code | 8413893666864 |
| Product classification | EQUIPMENT |