Adapter
ATEX Wall-mounted Extractor Ø630 mm TCBT/4-630/L EX - 16370 m³/h S&P
1764.52€incl. tax·1470.43€excl. tax
1323.39€incl. tax·1102.82€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 6h 40min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 9531403393 |
| EAN/GTIN | 8413893657572 |
| MPN | 023122 |
| Weight | 25.00 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Rotation speed | 1,420 rpm |
| Diameter | Ø 500 mm |
| Maximum power consumption | 641 W |
| Power supply | 400 V - 4 poles |
| Maximum current | 230 V: 2.6 A / 400 V: 1.5 A |
| Noise level | 66 dB(A) |
| Maximum airflow | 7,590 m³/h |
| Weight | 25 kg |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier reference | 023122 |
| Model | TCBT |
| Origin | Spain |
| EAN code | 8413893657572 |
| Category | EQUIPMENT |