Adapter
ATEX Wall-mounted Extractor Ø630 mm TCBT/4-630/L EX - 16370 m³/h S&P
1764.52€incl. tax·1470.43€excl. tax
1323.39€incl. tax·1102.82€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 7h 00min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 6823370501 |
| EAN/GTIN | 8413893658418 |
| MPN | 023133 |
| Weight | 20.70 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Speed | 940 rpm |
| Diameter | Ø 450 mm |
| Maximum power consumption | 161 W |
| Power supply | 400 V - 6 poles |
| Maximum current | 230 V: 0.7 A 400 V: 0.4 A |
| Sound pressure level | 54 dB(A) |
| Maximum flow rate | 4,020 m³/h |
| Weight | 20.7 kg |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier reference | 023133 |
| Model name | TCBT |
| Origin | Spain |
| EAN code | 8413893658418 |
| Product classification | EQUIPMENT |