Adapter
ATEX Extractor Fan Ø 630 mm TCBT/6-630/H EX - S&P-UNELVENT
1923.58€incl. tax·1602.98€excl. tax
1346.51€incl. tax·1122.09€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 6h 44min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 2268882565 |
| EAN/GTIN | 8413893658579 |
| MPN | 023111 |
| Weight | 25.00 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Speed | 1,410 rpm |
| Diameter | Ø 500 mm |
| Maximum Power Consumption | 636 W |
| Power Supply | 230 V - 2 poles |
| Maximum Current | 2.8 A |
| Sound Pressure Level | 66 dB(A) |
| Maximum Flow Rate | 7,500 m³/h |
| Weight | 25 kg |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier Reference | 023111 |
| Model Name | TCBB |
| Origin | Spain |
| EAN Code | 8413893658579 |
| Product Category | EQUIPMENT |