Adapter
ATEX Wall-mounted Extractor Ø630 mm TCBT/4-630/L EX - 16370 m³/h S&P
1764.52€incl. tax·1470.43€excl. tax
1323.39€incl. tax·1102.82€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 6h 45min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 4333409045 |
| EAN/GTIN | 8413893770790 |
| MPN | 023112 |
| Weight | 34.70 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Rotation speed | 1,400 rpm |
| Device diameter | Ø 560 mm |
| Maximum power consumption | 1,308 W |
| Electrical supply | 230 V - 2 poles |
| Maximum current | 6 A |
| Sound pressure level | 69 dB(A) |
| Maximum air flow | 12,170 m³/h |
| Weight | 34.7 kg |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier reference | 023112 |
| Model | TCBB |
| Origin | Spain |
| EAN code | 8413893770790 |
| Classification | EQUIPMENT |