Cold Air Curtain
Air Curtain WING PRO C200 EC Motor VTS - 200cm
1256.76€incl. tax·1047.30€excl. tax
942.57€incl. tax·785.47€ excl. tax


Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 12h 33min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 2311845173 |
| EAN/GTIN | 7393410534924 |
| MPN | PAF2520A |
| Weight | 32.00 kg |
| Category | Cold Air Curtain |
| Condition | New |
| Brand | Frico |
| Model | PAMIR 2520 |
| Reference | PAF2520A |
| Type | Air curtain without heating |
| Origin | Sweden |
| Installation | Horizontal |
| Max. installation height | 2500 mm |
| Airflow | 1800 to 2600 m³/h |
| Sound level | 72 dB(A) |
| Protection rating | IP 21 |
| Motor power supply | 230 V Single-phase |
| Motor current | 1 A |
| Dimensions (W x H x D) | 2050 x 210 x 345 mm |
| Weight | 32 kg |
| EAN code | 7393410534924 |