Cold Air Curtain
Air Curtain WING PRO C200 EC Motor VTS - 200cm
1256.76€incl. tax·1047.30€excl. tax
942.57€incl. tax·785.47€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 12h 35min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 8330202216 |
| EAN/GTIN | 7393410206609 |
| MPN | PAEC2520A |
| Weight | 32.00 kg |
| Category | Cold Air Curtain |
| Condition | New |
| Brand | Frico |
| Reference | PAEC2520A |
| Model | PAEC2500 |
| Origin | Sweden |
| Installation type | Horizontal |
| Control | Integrated |
| Wall mounting bracket | Included |
| Air flow | 2800 m³/h |
| Sound power | 71 dB(A) |
| Heating power | 0 kW (without heating function) |
| Installation height (entrance) | 2.5 m |
| Installation height (cold room) | 4 m |
| Protection rating | IP 44 |
| Motor voltage | 230 V Single-phase |
| Motor current | 0.30/1.60 A |
| Dimensions (W x H x D) | 2050 x 210 x 355 mm |
| Weight | 32 kg |
| EAN Code | 7393410206609 |
| Classification | Equipment |