Cold Air Curtain
WING PRO C150 EC Ambient Air Curtain - VTS
1008.77€incl. tax·840.64€excl. tax
706.14€incl. tax·588.45€ excl. tax


Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 12h 34min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 3156320834 |
| EAN/GTIN | 7393410540215 |
| MPN | PAEC3210A |
| Weight | 22.00 kg |
| Category | Cold Air Curtain |
| Condition | New |
| Brand | Frico |
| Type | PAEC3210A Curtain |
| Control | Integrated |
| Wall mounting bracket | Included |
| Heating power | 0 kW (no heating) |
| Installation type | Horizontal |
| Installation height | 3.2 m (entrance) / 5 m (cold room) |
| Protection rating | IP44 |
| Airflow | 1950 m³/h |
| Sound power | 74 dB(A) |
| Motor voltage | 230 V Single-phase |
| Motor current | 0.19/1.15 A |
| Dimensions (W x H x D) | 1068 x 256 x 468 mm |
| Weight | 22 kg |
| Supplier reference | PAEC3210A |
| Model name | PAEC3200 |
| Origin | Sweden |
| EAN code | 7393410540215 |
| Product category | Equipment |