Cold Air Curtain
WING PRO C150 EC Ambient Air Curtain - VTS
1008.77€incl. tax·840.64€excl. tax
706.14€incl. tax·588.45€ excl. tax


Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 10h 56min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 3134654389 |
| EAN/GTIN | 7393410534849 |
| MPN | PAF2510A |
| Weight | 16.00 kg |
| Category | Cold Air Curtain |
| Condition | New |
| Brand | Frico |
| Model | PAMIR 2510 |
| Supplier Reference | PAF2510A |
| Origin | Sweden |
| EAN Code | 7393410534849 |
| Installation Type | Horizontal |
| Maximum Installation Height | 2500 mm |
| Protection Rating | IP21 |
| Air Flow | 900 to 1300 m³/h |
| Sound Level | 70 dB(A) |
| Motor Voltage | 230 V Single Phase |
| Motor Current | 0.5 A |
| ∆T | 27/16.5 °C |
| Dimensions (W x H x D) | 1050 x 210 x 345 mm |
| Weight | 16 kg |