Cold Air Curtain
WING PRO C150 EC Ambient Air Curtain - VTS
1008.77€incl. tax·840.64€excl. tax
706.14€incl. tax·588.45€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 8h 10min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 9957720780 |
| EAN/GTIN | 7393410004571 |
| MPN | PA2220CA |
| Weight | 32.00 kg |
| Category | Cold Air Curtain |
| Condition | New |
| Brand | Frico |
| Reference | PA2220CA |
| Power | 0 kW (without heating) |
| Installation type | Horizontal |
| Max. installation height | 2200 mm |
| Protection rating | IP20 |
| Airflow | 1800 to 2400 m³/h |
| Sound power | 68 dB(A) |
| Motor voltage | 230 V Single-phase |
| Motor current | 0.9 A |
| Dimensions (W x H x D) | 2050 x 209 x 345 mm |
| Weight | 32 kg |
| Origin | Sweden |
| EAN code | 7393410004571 |