Cold Air Curtain
Air Curtain WING PRO C200 EC Motor VTS - 200cm
1256.76€incl. tax·1047.30€excl. tax
942.57€incl. tax·785.47€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 14h 28min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Frico |
| SKU | 3329735210 |
| EAN/GTIN | 7393410004922 |
| MPN | PA3215CA |
| Weight | 32.00 kg |
| Category | Cold Air Curtain |
| Condition | New |
| Brand | FRICO |
| Type | PA3215CA |
| Power | 0 kW |
| Installation type | Horizontal |
| Installation height up to | 3200 mm |
| Protection rating | IP 20 |
| Airflow | 1700 to 2750 m³/h |
| Sound power | 74 dB(A) |
| Heating voltage | No heating |
| Motor voltage | 230 V Single-phase |
| Max heating current | No heating |
| Motor current | 1 A |
| ∆T °C | Not applicable |
| Dimensions (W x H x D) | 1578 x 256 x 458 mm |
| Weight | 32 kg |
| Supplier reference | PA3215CA |
| Origin | Sweden |
| EAN code | 7393410004922 |
| Product classification | EQUIPMENT |