Flexible PVC and textile duct
VTB Thermobile Ducting Hoses 100mm x 5m - Hot Air
124.20€incl. tax·103.50€excl. tax
68.31€incl. tax·56.92€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 12h 16min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Trotec |
| SKU | 9325014827 |
| EAN/GTIN | 4052138086209 |
| MPN | 6100001275 |
| Category | Flexible PVC and textile duct |
| Condition | New |
| Min Temperature Range | -24 °C |
| Max Temperature Range | +110 °C |
| Length Unfolded | 7.6 meters |
| Diameter Unfolded | Ø 725 mm |
| Net Weight | 10.6 kg |
| Polyamide fabric coated with PVC | Standard |
| Bending Radius | Diameter multiplied by 0.5 |
| Brand | Trotec |
| Supplier Reference | 6100001275 |
| EAN Code | 4052138086209 |
| Product Classification | ACCESSORIES |