Thermostat, underfloor heating cable sensor
Thermostat Anti-Freeze Gutter ETR-144 Heatcom
167.61€incl. tax·139.67€excl. tax
117.33€incl. tax·97.77€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 17h 12min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Heatcom |
| SKU | 6334295168 |
| EAN/GTIN | 5703502660028 |
| MPN | 52514774 |
| Category | Thermostat, underfloor heating cable sensor |
| Condition | New |
| Measurement | Humidity |
| Installation | Gutter or drain pipe |
| IP Rating | IP68 |
| Ambient Temperature Range | -50°C to +70°C |
| Dimensions | 105 mm x 13 mm x 10 m |
| Cable Length | 10 meters (extendable up to 200 meters) |
| Resistance | 10 Ω |
| Brand | Heatcom |
| Supplier Reference | 52514774 |
| Model Name | ETOR-55 |
| EAN Code | 5703502660028 |
| Product Classification | ACCESSORIES |