Storage Tray
ADR Battery Box 120L Lithium Battery Storage CEMO
1187.12€incl. tax·989.27€excl. tax
771.63€incl. tax·643.02€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 11h 02min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | Cemo |
| SKU | 4614665252 |
| EAN/GTIN | 4052886105214 |
| MPN | 1200 |
| Weight | 61.00 kg |
| Category | Storage Tray |
| Condition | New |
| Dimensions (L x W x H) | 162 x 119 x 104 cm |
| Weight | 61 kg |
| Maximum allowable liquid density | 1.3 kg/dm³ |
| Operating temperature range | Between -20° C and +40° C |
| Brand | Cemo |
| Supplier reference | 1200 |
| EAN code | 4052886105214 |
| Classification | EQUIPMENT |