Hot Water Air Curtain
WING PRO W200 R2 Air Curtain - Double Heat Exchanger VTS
1506.67€incl. tax·1255.56€excl. tax
828.67€incl. tax·690.56€ excl. tax



Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 15h 50min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | VTS |
| SKU | 2580750775 |
| MPN | 0349 |
| Category | Hot Water Air Curtain |
| Condition | New |
| Compatible door dimensions | |
| Maximum width | 1.5 m |
| Maximum height | 8 m |
| Airflow performance | |
| Maximum airflow | 7,900 m³/h |
| Sound level at 1.5 m | 47 dBA |
| Electrical characteristics | |
| Supply voltage | 230 V / 1 phase / 50 Hz |
| Motor type | EC |
| Motor power | 2 x 0.25 kW |
| Power consumption | 2 x 1.3 A |
| Protection rating | IP 54 |
| Integrated heating | |
| Thermal power | 9 to 32 kW |
| Product identification | |
| Brand | VTS |
| Supplier reference | 0349 |
| Model | WING PRO W150 R1 |
| Category | EQUIPMENT |