Storage Tray
Mobile PFV 1500L Retention Tray CEMO - Oil and Chemical Resistant
2067.91€incl. tax·1723.26€excl. tax
1240.75€incl. tax·1033.96€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Thursday 2 April
Order within 9h 47min
Easy returns
Return possible until 2 May 2026
Storage bin 1000 kg equipped with fork pockets, from the CR range.
Main features:
| Brand | Imer |
| SKU | 6797631747 |
| MPN | 070804CR |
| Weight | 210.00 kg |
| Category | Storage Tray |
| Condition | New |
| Dimensions L x W x H | 2200 x 1263 x 991 mm / 1334 mm |
| Capacity | 1000 kg |
| Weight | 210 kg |
| Brand | Imer |
| Supplier Reference | 070804CR |
| Model Name | CR |
| Product Category | SUPPLIES |