Adapter
ATEX Wall-mounted Extractor Ø630 mm TCBT/4-630/L EX - 16370 m³/h S&P
1764.52€incl. tax·1470.43€excl. tax
1323.39€incl. tax·1102.82€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 5h 37min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 5459453352 |
| EAN/GTIN | 8413893875273 |
| MPN | 050344 |
| Weight | 9.00 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Rotation Speed | 725 to 1,250 rpm |
| Diameter | Ø 450 mm |
| Supply Voltage | 4 to 10 V |
| Max Power Consumption | 77 to 352 W |
| Max Current | 1.5 A |
| Sound Pressure Level | 61 dB |
| Max Airflow | 6,440 m³/h |
| Weight | 9 kg |
| Dimensions (L x W x H) | 576 x 576 x 237 mm |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier Reference | 050344 |
| Model | HXBR ECOWATT |
| Origin | Spain |
| EAN Code | 8413893875273 |
| Product Category | EQUIPMENT |