Adapter
ATEX Wall-Mounted Extractor Ø450 mm TCBT/4-450/H EX - S&P-UNELVENT
1202.79€incl. tax·1002.32€excl. tax
841.95€incl. tax·701.62€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 6h 57min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 6131832509 |
| EAN/GTIN | 8413893875242 |
| MPN | 050341 |
| Weight | 6.00 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Speed | 885 to 1,675 rpm |
| Diameter | Ø 315 mm |
| Voltage | 4 to 10 V |
| Max power consumption | 29 to 167 W |
| Max current | 1.1 A |
| Sound pressure level | 57 dB |
| Max airflow | 3,015 m³/h |
| Weight | 6 kg |
| Dimensions | 430 x 430 x 190 mm |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier reference | 050341 |
| Model name | HXBR ECOWATT |
| Origin | Spain |
| EAN code | 8413893875242 |
| Product classification | EQUIPMENT |