Industrial Fan
Industrial fan VM 50 PI.2 SPLUS - 3 speeds 230V
138.55€incl. tax·115.46€excl. tax
96.99€incl. tax·80.82€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 16h 54min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | SPLUS |
| SKU | 2012785817 |
| EAN/GTIN | 3662711010180 |
| MPN | 2112092 |
| Weight | 4.90 kg |
| Category | Industrial Fan |
| Condition | New |
| Propeller Diameter | 43 cm |
| Airflow | 7100 m³/h |
| Speeds | 3 |
| Voltage | Single-phase 230 V |
| Power | 120 W |
| Height | 54 cm |
| Weight | 4.9 kg |
| Brand | SPLUS |
| Supplier Reference | 2112092 |
| Model Name | VM 50 PA.2 |
| EAN Code | 3662711010180 |
| Product Category | EQUIPMENT |