Adapter
ATEX Extractor TCBT/6-560/H EX Ø560 mm 7630 m³/h - S&P
1723.33€incl. tax·1436.11€excl. tax
947.83€incl. tax·789.86€ excl. tax

Free shipping
On this order
Estimated delivery
from Wednesday 1 April
Order within 6h 41min
Easy returns
Return possible until 1 May 2026
| Brand | S&P France / Unelvent |
| SKU | 7432518964 |
| EAN/GTIN | 8413893658340 |
| MPN | 023121 |
| Weight | 21.00 kg |
| Category | Adapter |
| Condition | New |
| Speed | 1,405 rpm |
| Diameter | Ø 450 mm |
| Max power consumption | 526 W |
| Power supply | 400 V - 4 poles |
| Max current | 230 V: 1.9 A / 400 V: 1.1 A |
| Sound pressure level | 63 dB(A) |
| Max airflow | 6,650 m³/h |
| Weight | 21 kg |
| Brand | S&P France / Unelvent |
| Supplier reference | 023121 |
| Model name | TCBT |
| Origin | Spain |
| EAN code | 8413893658340 |
| Product classification | EQUIPMENT |